Založ si blog

Ukrižovanie reality

Klamal by som, kedy by som sa považoval za ateistu, ale vždy som bol typ človeka, ktorému nič nesadlo na prvý krát . Hlavne som nepovažoval za svätú pravdu niečo, iba preto že to niekto povedal, alebo napísal . Ako človeku so správnym morálnym rebríčkom hodnôt a hlavne s triezvym a realistickým pohľadom na svet, mi už pekných pár rokov leží v žalúdku niekoľko veci na tomto svete a asi hlavnou z nich je vec ,ktorú by u veriaceho človeka asi nikto nečakal. Tou vecou je náboženstvo, konkrétne klamstvami a manipuláciou ovládané kresťanstvo. Čím nemám na mysli ,že iné pofidérne náboženstvá sú o niečo lepšie. Ľudia sú ochotný veriť všetkému , čo ich iba trochu alibisticky ospravedlní od činov a ich následkov ,ktoré páchajú. Sú to králi falošných sľubov a doslovných hlúposti a to BEZKONKURENČNE. Najväčším absurdne nelogickým príbehom ktorý bol kedy povedaný.

 

Náboženstvá doslovne vsugerovali ľuďom že tam hore je neviditeľný muž, žijúci na oblohe. Ktorý pozerá a v napätí sleduje všetko čo robíte, každú minutú každého dňa.  A tento neviditeľný muž má špeciálny zoznam, zoznam desiatich veci ,ktoré nechce, aby ste robili. Keď niekedy urobíte jednu z tých vecí tak ma pre vás svoje špeciálne miestečko plné ohňa, dymu ,pálenia a mučenia kam  vás pošle žiť, trpieť, horieť, kričať a plakať na veky vekov až dokonca časov . Ale! On vás miluje, on vás miluje a potrebuje PENIAZE! Stále potrebuje peniaze, je všemocný, vševediaci ,ale nejako nemôže vyrieši svoj finančný problém. Teda ešte, že ma nás, svoje ovečky. Náboženstva berú a dostavajú miliardy eur, neplatia dane ,ale stále potrebuje trošku viac. Takže hovoríme na najdokonalejšom tunelovaní v dejinách sveta. A ďalšou  vecou sú písma, ktorými sa riadia a nútia ľudí ,aby za ne doslovne položili svoje životy. Boh  povedzme ,keď už tak nikdy nepísal jediné slovo. A ani nikomu ,,hlasom v jeho hlave,, nepovedal, aby napísal knihu. Všetky morálne hodnoty, ktoré človek potrebuje má v sebe, vo svojej existencií. Biblia rovnako ako korán neboli napísané nikým iným ako  človekom. Evanjelium podľa Pavla, Petra a tak podobne. Cela kniha o Ježišovi. O jednom židovskom chlapcovi, ktorý nenapísal ani jediné slovo, o ničom ! a v každom jednom evanjeliu vystupuje daný apoštol ako Ježišov najbližší priateľ. Človek sa narodí zo schopnosťou morálne rozlišovať medzi dobrom a zlom. Ako sa narodíte tak dajako asi viete, že by nebolo dobre ublížiť napríklad vašej matke, lebo je to vo vás. Takže odložte veci ktoré, vám zbytočne motajú hlavu. Ani nemusím listovať ďaleko. Už na začiatku knihy Genesis je to celé pomotané a doslovne logike sa vymykajúce . Boh stvoril dvoch ľudí, Adama a Evu. Adam a Eva mali dve deti, Kaina a Ábela. Kain a Ábel sa oženili. Za koho? ! ďalšie záhady tajomných slečien. A o Jonášovi a jeho štyridsať rokov vo veľrybe už ani nebudem hovoriť.

Každopádne toto je iba som subjektívny názor. Ktorý aj zadávam hold  zosnulému spisovateľovi a komikovi. George Carlin (1937 – 2008). Pravé v týchto uponáhľaných cirkevných sviatkoch by sme mali nachvíľku zastať a trochu nad všetkým porozmýšľať s otvorenými očami a čistým srdcom.

Amen

 

Plť

27.03.2013

Noc, deň osud človeka je ako nočný sen Mám dojem ako by moja fantázia bola rieka Rieka plná nápadov po ktorej sa plavý drevená plť Cítim ju pod svojimi nohami noc za nocou Tá plť je tvrdá, viac »

Breivik VS. Holmes alebo Divoký západ VS. Zem Thora

27.08.2012

V prvom rade, tento článok nie je obhajoba jednej, či druhej strany, skôr len pohľad tretej nezainteresovanej strany. Postupom času som sa naučil, že práve tam, kde sa dvaja hádajú čo je za viac »

Čím viac svetla, tým vidíme viac tmy

21.08.2012

Čim viac vidíme, tým je viac vidieť v akej temnej dobe žijeme, čím je doba jasnejšia tým viac vidíme tmu. Dnešný človek rád počúva niečo pozitívne, že je všetko tak ako má byť. viac »

londýn, požiar, evakuacia

Zlosť a strach sprevádzali preventívnu evakuáciu londýnskych bytov

24.06.2017 08:14

Britské úrady v piatok začali preventívne evakuáciu tisícov ľudí z piatich výškových domov na severe Londýna, v ktorých identifikovali rovnaké horľavé obloženie ako vo vyhorenom dome s ôsmimi desiatkami obetí.

Volkswagen, štrajk

Štrajk vo VW môže priniesť prelom v platoch

24.06.2017 08:00

Najväčšia slovenská fabrika stojí až niekoľko dní. Štrajk, aký Slovensko ešte nezažilo, môže priniesť prelom vo zvyšovaní platov aj v iných firmách.

čína, zosuv

Po zosuve pôdy v Číne je nezvestných 140 ľudí, zavalených 46 domov

24.06.2017 07:59

Zosuv pôdy v dedine Sin-mo v čínskej provincii S'-čchuan pochoval vyše 140 ľudí. Nešťastie sa stalo v oblasti, ktorú navštevujú čínski turisti. Či medzi zasypaným sú cudzinci, nie je jasné.

pocasie, teplo, michalská brána

Jún sa rozlúči horúčavami

24.06.2017 07:00

Trópy a útok na teplotné rekordy. Meteorológovia predpovedajú horúci začiatok víkendu, teploty nad 30 stupňov by mali vydržať do druhej polovice nasledujúceho týždňa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 10961x
Priemerná čítanosť článkov: 1566x

Kategórie